Úspešná hlavná letná turistická sezóna Oravského múzea

Tlačová správa Oravského múzea Pavla Országha Hviezdoslava  v Dolnom Kubíne

Úspešná hlavná letná turistická sezóna Oravského múzea

Oravský Podzámok 18. október 2019   Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj má za sebou jednu z najúspešnejších sezón za posledných desať rokov.

Hlavná letná turistická sezóna Oravského múzea trvá od mája až do septembra. Za uvedené obdobie v roku 2019 navštívilo Oravský hrad 157 032 návštevníkov.  Najnavštevovanejším mesiacom bol august. Expozície Oravského hradu navštívilo  52 779 návštevníkov, jedna tretina návštevníkov zo sledovaných piatich mesiacov (máj – september) pripadla práve na mesiac august.

V roku 2010 navštívilo Oravský hrad v období máj – september 144 464 návštevníkov a najnavštevovanejším mesiacom bol júl s počtom 43 966 návštevníkov.

Úspešná sezóna bola aj na Oravskej lesnej železnici. Oravské múzeum zaznamenalo výrazný nárast návštevníkov. Počas hlavnej letnej turistickej sezóny 2019 (máj – september) navštívilo Oravskú lesnú železnicu 41 639 návštevníkov. Najnavštevovanejším mesiacom bol august 15 195 návštevníkov.

V roku 2010 expozícia Oravskej lesnej železnice bola otvorená iba dva roky a najnavštevovanejším mesiacom bol júl s počtom návštevníkov 4 064. Za rovnaké obdobie  (máj – september) ju navštívilo 13 055 návštevníkov.Za posledné obdobie sa návštevnosť zvýšila o dve tretiny.

„Veľmi sa tešíme z toho, že návštevníci k nám radi prichádzajú a my im zase zato chceme každý rok ponúknuť niečo nové : obnovené expozície, podujatia pre deti, mládež, dospelých, odbornú i laickú verejnosť, doplnkové produkty a služby a i. Vážime si každého návštevníka a ďakujeme za návštevu našich expozícii. Za výrazne zvýšenou návštevnosťou vidíme veľa skvelých podnetov a myšlienok , úspešné projekty zo slovenských i európskych grantových schém, marketingové aktivity, propagácia na domácich a zahraničných trhoch,  edičná činnosť, inovatívne prvky, spoľahliví  partneri a hlavne návštevníci, ktorí nám opakovane zachovávajú svoju priazeň, čoho dôkazom sú aj štatistické ukazovatele, “ povedala riaditeľka Oravského múzea, PaedDr. Mária Jagnešáková.