Renesančná budova – Kultúrna pamiatka roka – hlasovanie verejnosti

Oravský Podzámok, 15.3.2022 –  Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sa zapojilo do súťaže Kultúrna pamiatka roka – Fénix, ktorú vyhlásila Nadácia SPP  s obnovenou Renesančnou budovou v Oravskom Podzámku. Renesančná budova sa radí medzi najstaršie stavby v obci a jej najstaršou časťou je miestnosť v prízemí, kde sa zachovali prvky renesancie. Písomné správy o objekte pochádzajú z rokov 1576 a 1583. Výstavba renesančnej budovy, na základe písomných prameňov a analogických tvaroslovných detailov, je spojená s osobou palatína Juraja Thurza, ktorý realizoval zásadné a významné práce v areáli Oravského hradu.

Verejné on-line hlasovanie je súčasťou 15. ročníka súťaže Kultúrna pamiatka roka – Fénix, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky. Generálnym partnerom projektu je Nadácia SPP.

„Podporte nás Vašim hlasom! Aj jediný hlas môže rozhodnúť o tom, ktorá z 31 súťažiacich národných kultúrnych pamiatok získa špeciálne ocenenie Kultúrna pamiatka roka – Cena Nadácie SPP, “ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Hlasovanie začalo 14.3.2022 a bude končiť 18.4.2022. Hlasovať môžete on-line na stránke www.kpr-fenix.sk za najkrajšie obnovenú pamiatku.

• Súťažiaci môže hlasovať maximálne jeden krát denne z jednej e-mailovej adresy na

• Súťaž bude prebiehať v období od 14. 3. 2022 do 18. 4. 2022 do polnoci.
  • Spomedzi všetkých hlasujúcich budú vyžrebovaní výhercovia nasledovných cien:
    1. 1x pobyt pre 2 osoby v Kubínyiovskom kaštieli v Dolnom Kubíne v hodnote 160 eur,
    2. 19x balíček plný prekvapení (obsahujúci: spoločenská hra Krajina včiel, z projektu neSPPíme, bzučíme, bedeker Sprievodca Slovenskom, notes a pero) v hodnote do 42,- €.
  • Každý súťažiaci môže získať iba jednu výhru.