Keď som ja valašil…/ Keď odfúkne lokomotíva

Hlavnú letnú turistickú sezónu na Oravskej lesnej železnici otvoríme podujatím Keď som ja valašil…/ Keď odfúkne lokomotíva. Súčasťou podujatia bude slávnostné otvorenie objektu Remeselný dom a ukážka tradičných remesiel súvisiacich s pastierskou kultúrou. Návštevníci sa môžu tešiť na rozprávkovú jazdu parnou lokomotívou Gontkulák, vychutnať si atmosféru okolitej prírody a pripravený je aj bohatý sprievodný program v podaní hudobného vystúpenia ľudových súborov zo Slovenska a Poľska. Predstaví sa Vám hudobná skupina Five Gentlemen a deti bude zabávať veselý klaun. Všetkých srdečne pozývame!

Podujatie sa uskutoční 12. mája 2019 o 12:00h v areáli stanice Tanečník na Oravskej lesnej železnici.

Časy odchodu vlakov zo stanice Tanečník: 9:30, 11:00, 13:00 (P), 14:45 (P), 16:00 (P) a 17:00h. Lístky na jazdu parnou alebo dieselovou lokomotívou je možné zakúpiť v pokladni OLŽ. Vstupenky na podujatie ani na jazdu vlakom nie je možné z organizačných dôvodov rezervovať.

(P) – Parná lokomotíva Gontkulák

Interreg Poľsko-Slovensko

Realizované v rámci mikroprojektu „Na oravskom salaši – Na orawskim szałasie“, č. INT/ET/ZA/1/II/B/0107, Program cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020.