Keď som ja valašil…/ Keď odfúkne lokomotíva

Hlavnú letnú turistickú sezónu na Oravskej lesnej železnici otvoríme podujatím Keď som ja valašil…/ Keď odfúkne lokomotíva. Súčasťou podujatia bude slávnostné otvorenie objektu Remeselný dom a ukážka tradičných remesiel súvisiacich s pastierskou kultúrou. Návštevníci sa môžu tešiť na rozprávkovú jazdu parnou lokomotívou Gontkulák, vychutnať si atmosféru okolitej prírody a pripravený je aj bohatý sprievodný program v podaní hudobného vystúpenia ľudových súborov zo Slovenska a Poľska. Predstaví sa Vám hudobná skupina Five Gentlemen a deti bude zabávať veselý klaun. Všetkých srdečne pozývame!

Podujatie sa uskutoční 12. mája 2019 o 12:00h v areáli stanice Tanečník na Oravskej lesnej železnici.

Časy odchodu vlakov zo stanice Tanečník: 9:30, 11:00, 13:00 (P), 14:45 (P), 16:00 (P) a 17:00h. Lístky na jazdu parnou alebo dieselovou lokomotívou je možné zakúpiť v pokladni OLŽ. Vstupenky na podujatie ani na jazdu vlakom nie je možné z organizačných dôvodov rezervovať.

(P) – Parná lokomotíva Gontkulák

Interreg Poľsko-Slovensko

Realizované v rámci mikroprojektu „Na oravskom salaši – Na orawskim szałasie“, č. INT/ET/ZA/1/II/B/0107, Program cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020.

OZNAM/ANNOUCEMENT

SK:

Oravský hrad je otvorený pre návštevníkov aj v zimnom období.

Vzhľadom na náročnosť terénu a v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok v zimnom období, doporučujeme návštevníkov bezpečnú a pevnú obuv vhodnú do náročných terénov

(Nedoporučuje sa letná vychádzková obuv, botasky a pod.). . Pre podrobnejšie informácie si môžete prečítať článok TU.

EN:

Orava castle is opened for the visitors also in the winter season.

Because of the difficulty of it’s terrain, and in the case of unfavorable weather conditions, we recomend to the visitors wearing good and fitted shoes for tough terrains

(not recomended – summer sneakers for example.). For more detailed information, visit the article HERE.