150. výročie Oravského múzea – konferencia

Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne Vás pozýva na konferenciu pri príležitosti 150. výročia založenia Oravského múzea.

Program konferencie:

• Otvorenie konferencie
  • Súčasnosť Oravského múzea. Projektová činnosť a obnovené expozície Oravského múzea
    PaedDr. Mária Jagnešáková
  • Oravské múzeum v písomnostiach Štátneho archívu v Žiline so sídlom v Bytči
    PhDr. Jana Kurucárová
  • Komplexná obnova Thurzovho paláca a tzv. Fary na Oravskom hrade
    Mgr. Jana Piecková, Mgr. Vladimír Majtan
  • Stručný prierez reštaurovaním zbierkových predmetov zo zbierok Oravského múzea
    Mgr. art. Štefan Kocka
  • Akvizičné aktivity Oravského múzea v súčasnosti
    Mgr. Daša Korytárová Lofajová, PhD.
  • Diskusia
  • Záver

Konferencia sa uskutoční 28. novembra 2018 o 10:00h v Literárnej expozícii P.O.Hviezdoslava v Dolnom Kubíne.

literarne@oravskemuzeum.sk
www.fb.com/hviezdoslavdk