Pavol Hammel na Oravskom hrade a Plnou parou vpred

Oravský Podzámok 19. 8. 2021 Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny pripravilo  21. augusta 2021  o 19:00 hod. na nádvorí Oravského hradu koncert slovenskej legendy Pavla Hammela, jedného zo zakladajúcich členov legendárnej skupiny Prúdy. „Myslím si, že málo ľudí vie aj to, že Pavol Hammel sa  amatérsky venuje výtvarnému umeniu – maľbe a sochárstvu. Teším sa, že nádvorím Oravského hradu bude znieť aj jeho povestná Medulienka,“ povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.

Vstupenky na koncert je možné zakúpiť si  v predajni suvenírov Oravského hradu.

Na Oravskej lesnej železnici bude v nedeľu 22.8.2021 podujatie pod názvom Plnou parou vpred. „Počas nedeľného podujatia bude premávať parná lokomotíva Gontkulák. Na pódiu v areáli stanice Tanečník od 12.30 do 16.00 hod. vystúpi country skupina Texas z Topoľčian.,“ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Vstupenky na jazdu parnou lokomotívou si môžete zakúpiť aj on-line.