Oravský hrad a Oravská lesná železnica opäť otvorené

Tlačová správa Oravského múzea Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne

Oravský hrad a Oravská lesná železnica opäť otvorené

Oravský Podzámok 6. mája 2020 Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj otvára od 8.mája 2020 hlavnú letnú turistickú sezónu na Oravskom hrade a Oravskej lesnej železnici.

Prehliadka Oravského hradu bude prebiehať v špeciálnom režime za prísnych bezpečnostných hygienických podmienok. Návštevníci si budú môcť hrad pozrieť individuálne bez sprievodu lektora s orientačnou mapou. Pri pokladni doporučujeme návštevníkom stiahnuť si aplikáciu „Audioguide“, ktorá je k dispozícií vo viacerých jazykových mutáciách. V jednotlivých expozíciách sa nachádzajú stojany s historickými textami. Počas prehliadky budú návštevníkov usmerňovať pracovníci Oravského múzea. Oravský hrad bude otvorený počas mesiaca máj denne, od 10:00 hod do 16:00 hod.

Vlak na Oravskej lesnej železnici bude premávať podľa platného cestovného poriadku s obmedzeným počtom návštevníkov. Doporučujeme návštevníkom rezervovať si miesto na jazdu vláčikom minimálne deň vopred. Rezerváciu je možné vykonať telefonicky na tel. čísle 0905 500 646 alebo emailom: pokladnaolz@oravskemuzeum.sk

„Tešíme sa, že môžeme otvoriť brány Oravského hradu pre návštevníkov a vypraviť aj vláčik na Oravskej lesnej železnici. Veríme, že aj napriek prísnym hygienickým nariadeniam mimoriadnu situáciu spolu zvládneme a hlavnú letnú turistickú sezónu začneme možno trochu ináč ako obvykle. Ako bonus sme pre návštevníkov pripravili výstavu „Retro hračky“, ktorú si môžete pozrieť v rámci prehliadky na Oravskom hrade.“, povedala riaditeľka Oravského múzea.

Žiadame o prísne dodržiavanie protiepidemiologických opatrení – prekrytie tváre rúškom / šatkou, dezinfekcia rúk, udržiavanie 2 metrového odstupu v oboch expozíciách a rešpektovanie všetkých pokynov. Vopred ďakujeme za pochopenie.