Leto na Oravskom hrade začína s grófom Draculom

Oravský Podzámok 27. jún 2022 –  Oravské múzeum, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, navštívi Oravský hrad v prvý prázdninový deň gróf  Drakula. Nočná prehliadka začína v piatok 1.7.2022 o 20.30 hod.
„Rok 1922 sa výrazne zapísal nielen do histórie kinematografie, ale aj do dejín Oravského hradu. V roku 2022 si pripomíname 100. výročie od natočenia prvého nemého čierno-bieleho filmu s upírskou tematikou, ktorý sa natáčal na Oravskom hrade. Oravské múzeum sa preto rozhodlo otvoriť letnú turistickú sezónu najvyhľadávanejšou nočnou prehliadkou „Drakula –Upír Nosferatu“, na ktorej budete svedkami veľkolepej narodeninovej oslavy grófa Drakulu,“ povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková. V nedeľu 3.7.2022 od 13.00h do 16.00h je pre návštevníkov Oravského hradu pripravené podujatie pod názvom „Sokoliar – kráľova pýcha“, kde sa predstaví sokoliarska skupina Biatec a dobová hudba Artio.
„V priebehu roka sme pre návštevníkov pripravili niekoľko zaujímavých noviniek. Formou hologramu – trojrozmerného zobrazenia si budú môcť návštevníci pozrie historicko-architektonický vývoj Oravského hradu. Sprístupnili sme už aj vstup do kazemát, ktoré sa nachádzajú v tuneli. Cyklisti  môžu využiť stojany na bicykle i odkladacie uzamykateľné úložné boxy na batožinu, ktoré sa nachádzajú pod Oravským hradom. Počas celého leta je pripravený bohatý kultúrny program a vyvrcholením sezóny bude „Týždeň s grófom Drakulom“ v mesiaci august, kedy sa uskutoční 24.8.2022 aj koncert Mirky Partlovej na nádvorí Oravského hradu.
Vstupenky si už môžete zakúpiť na www.oravskemuzeum.sk on-line,“ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.
Oravský hrad bude  počas mesiacov júl-august otvorený od 8.30h a posledný vstup do hradu je o 17.00h. Návštevníci si môžu vybrať z troch okruhov, individuálnu prehliadku alebo komentovanú prehliadkou s lektorom v čase :
9.00h , 10.00h , 11.00h , 12.00h , 13.00h . 14.00h, 15.00h, 16.00h.

Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava