Oravský hrad/ Oravská lesná železnica – sprievodca

Oravské múzeum P.O.Hviezdoslava príjme na hlavnú letnú turistickú sezónu brigádnikov – študentov na pozíciu „lektor  – sprievodca“ v expozíciách Oravský hrad (Oravský Podzámok) a Oravská lesná železnica (Oravská Lesná).

Podmienkou je znalosť minimálne jedného  cudzieho jazyka, stredoškolské vzdelanie, dosiahnutý vek 18 rokov,  kladný vzťah k histórii, príjemné vystupovanie.

Ponúkaný plat (brutto): 2,99€/hod.

Svoje žiadosti zasielajte do 31.3.2019 poštou (Oravský hrad, marketingové oddelenie, 027 41 Oravský Podzámok) alebo na veduca.marketing@oravskemuzeum.sk, 043 5816119. V žiadosti uveďte, v ktorej expozícií máte záujem pracovať a mailový kontakt.

Z dôvodu sanácie vnútorného brala na Oravskom Hrade od 09.10.2019 až do odvolania bude zmenené trasovanie základného okruhu nasledovne: I.brána, II.brána, Južný bastión – tunel, III. brána, Hlavné nádvorie, I. nadzemné podlažie Thurzovho paláca, Západná bašta, Korvínov palác, Palác Jána z Dubovca a Obytná veža. Trasa Malého okruhu sa nemení, Veľký okruh počas trvania prác nebude prístupný.῾

Due to remediation of the inner castle reef of the Orava Castle from 09.10.2019 until recall, the tour route of the Main tour will be changed. The tour will lead as follows:  I.castle gate, II.castle gate, Southern Bastion – tunnel, III.castle gate, main court, II. floor of the Thurzo palace, Western bastion, Corvinus Palace, Palace of John Dubovec and Donjon. The route of the Small tour will not change, but the Big tour will be inaccessible.

Z powodu prac konserwatorskich skały, znajdującej się wewnątrz kompleksu Zamku Orawskiego od 09.10.2019 r. aż do odwołania trasa podstawowej pętli zwiedzania zostanie zmieniona w następujący sposób: I brama, II brama, bastion południowy – tunel, III brama, dziedziniec główny, I kondygnacja nadziemna pałacu Thurzonów, baszta zachodnia, pałac Korwina, pałac Jána z Dubovca i wieża mieszkalna. Trasa Małej pętli zwiedzanie nie ulegnie zmianie, natomiast Duża pętla będzie wyłączona ze zwiedzania do zakończenia prac.