Víkend venovaný rodinám s deťmi. „Tajomný hrad“, „Nech to para tlačí“.

Tlačová správa Oravského múzea Pavla Országha Hviezdoslava  v Dolnom Kubíne

Víkend venovaný rodinám s deťmi. „Tajomný hrad“, „Nech to para tlačí“.

Oravský Podzámok, 23.7.2020 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo na posledný júlový víkend sériu podujatí venovaných  rodinám s deťmi.

Pre najmenších návštevníkov Oravského hradu je na piatok 24. 7. 2020 pripravená večerná prehliadka Tajomný hrad so začiatkom o 17:30 h. „Dedko Večerníček na konci každého dňa rozsvieti hviezdy na tmavom nebi. Hviezdy sa ale stratili, preto úlohou deti bude zdolávať cestu plnú prekážok a pokúsiť sa nájsť hviezdy dedka Večerníčka. Reprízu tohto vypredaného podujatia si návštevníci budú môcť pozrieť aj v piatok 7.8.2020“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Na Oravskej lesnej železnici bude v nedeľu 26.7.2020 premávať parná lokomotíva Gontkulák a v čase od 12.30 do 16.00 hod. sa návštevníci môžu tešiť na podujatie „Nech to para tlačí“, na ktorom sa predstaví Miro Jilo s interaktívnym hudobno-dramatickým pásmom Pesničkohry.

„Víkend sme pripravili pre rodiny s deťmi a zamerali sme sa na najmenších návštevníkov. Veríme, že si návštevníci budú mať z čoho vybrať a v prostredí našich najvyhľadávanejších expozícií zažijú nezabudnuteľné chvíle“, povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.