Večer klasikov

Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne v spolupráci s občianskym združením Oravská muzeálna spoločnosť pre Vás pripravili už druhý ročník zaujímavého podujatia pod názvom Večer klasikov.

Večer klasikov bude patriť prezentácii literárnej tvorby majstrov slova pochádzajúcich z Oravy. Vďaka profesionálnym interpretom si budete môcť vypočuť ukážky z vybraných diel s tematikou 1. svetovej vojny.

Účinkujú:
Herec a pedagóg VŠMU  doc. Štefan Bučko, herci Slovenského komorného divadla v Martine Tomáš Grega, Jaroslav Kysel a Zuzana Rohoňová, a husľové kvarteto zo ZUŠ I. Ballu.

Podujatie sa uskutoční dňa 18. októbra 2018 o 16.30 hod. v Literárnej expozícii P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, budova Bibliotéky Čaplovičiany.

Vstup na podujatie je voľný voľný. V prípade záujmu si môžete rezervovať miesta na mailovej adrese literarne@oravskemuzeum.sk.

večer klasikov plagat

Oravský hrad & Oravská lesná železnica

SK: Vážení návštevníci, dovoľujeme si Vás upozorniť, že expozície Oravský hrad v Oravskom Podzámku a Oravská lesná železnica v Oravskej lesnej sú z dôvodu každoročnej plánovanej údržby v mesiaci apríl zatvorené s výnimkou veľkonočných sviatkov.

Tešíme sa na Vašu návštevu počas Thurzových slávností (27.-28.4.2019) na Oravskom hrade a na podujatí Keď odfúkne lokomotíva (12.5.2019) na Oravskej lesnej železnici.

 

ENG: Dear visitors, we would like to inform you that due to annual scheduled maintenance works, the Orava Castle and Orava Forest Railway will be closed throughout the month of April, except Easter holidays.

We are looking forward to welcoming you back at Orava Castle during the season-opening Thurzo Festival (27 – 28 April 2019) and during the event When The Locomotive Steams (12 May 2019) at Orava Forest Railway.