Večer klasikov

Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne v spolupráci s občianskym združením Oravská muzeálna spoločnosť pre Vás pripravili už druhý ročník zaujímavého podujatia pod názvom Večer klasikov.

Večer klasikov bude patriť prezentácii literárnej tvorby majstrov slova pochádzajúcich z Oravy. Vďaka profesionálnym interpretom si budete môcť vypočuť ukážky z vybraných diel s tematikou 1. svetovej vojny.

Účinkujú:
Herec a pedagóg VŠMU  doc. Štefan Bučko, herci Slovenského komorného divadla v Martine Tomáš Grega, Jaroslav Kysel a Zuzana Rohoňová, a husľové kvarteto zo ZUŠ I. Ballu.

Podujatie sa uskutoční dňa 18. októbra 2018 o 16.30 hod. v Literárnej expozícii P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, budova Bibliotéky Čaplovičiany.

Vstup na podujatie je voľný voľný. V prípade záujmu si môžete rezervovať miesta na mailovej adrese literarne@oravskemuzeum.sk.

večer klasikov plagat

OZNAM/ANNOUCEMENT

SK:

Oravský hrad je otvorený pre návštevníkov aj v zimnom období.

Vzhľadom na náročnosť terénu a v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok v zimnom období, doporučujeme návštevníkov bezpečnú a pevnú obuv vhodnú do náročných terénov

(Nedoporučuje sa letná vychádzková obuv, botasky a pod.). . Pre podrobnejšie informácie si môžete prečítať článok TU.

EN:

Orava castle is opened for the visitors also in the winter season.

Because of the difficulty of it’s terrain, and in the case of unfavorable weather conditions, we recomend to the visitors wearing good and fitted shoes for tough terrains

(not recomended – summer sneakers for example.). For more detailed information, visit the article HERE.