Svadby rodu Thurzo + Koncert v Kaplnke sv. Michala

Podujatie „Svadby rodu Thurzo“ jedinečným spôsobom prezentuje unikátne okamihy historických zásnub a svadby jedného z najvplyvnejších šľachtických rodov Uhorska – Thurzovcov. Návštevníci budú mať možnosť zúčastniť sa tejto významnej udalosti, predstaví sa im dobová móda, svadobné tradície, hudba i tanec a zažijú pravú šľachtickú zábavu, nebudú chýbať šermiari a delostrelecké salvy. Na bohatý program sa môžete tešiť v podaní Spoločnosti Fringia. Atmosféru renesančnej svadby doplní chuť a vôňa vína z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Súčasťou podujatia je koncert súboru Ensemble Thesaurus Musicum v Kaplnke sv. Michala. Súbor sa interpretáciou zameriava na zväčša na komornú vokálnu a inštrumentálnu hudbu 16. – 18. storočia európskej proveniencie. V repertoári súboru sa nachádzajú diela Johna Dowlanda, Claudia Monteverdiho, Girolama Frescobaldiho či Johana Sebastiana Bacha ako aj skladby z územia dnešného Slovenska. Hráči súboru sú hudobníci zaoberajúci a tzv. historicky poučenou interpretáciou. Skladby interpretujú na kópiách originálov historických nástrojov.

Podujatie sa uskutoční 14. júla 2019.

Program na Hlavnom nádvorí

Prebieha v čase od 13.00 do  16:30h. Vstupné na Hlavné nádvorie počas podujatia: 3,00€/ dospelí; 2,00€/študenti, deti nad 6 rokov, dôchodcovia, ZŤP; 1,00€/ deti do 6 rokov. Vstupenky je možné zakúpiť iba v Informačnom centre Oravského hradu v deň podujatia.

Koncert v Kaplnke sv. Michala

Začiatok o 17:00h. Vstupné na podujatie: 5,00€/ dospelí; 2,50€/študenti, deti nad 6 rokov, dôchodcovia, ZŤP; 1,00€/ deti do 6 rokov. Vstupenky je možné zakúpiť iba v Informačnom centre Oravského hradu v deň podujatia.

rezervacie@oravskemuzeum.sk
+421 43 581 61 51
fb.com/oravacastle