Svadby rodu Thurzo + Koncert v Kaplnke sv. Michala

Podujatie „Svadby rodu Thurzo“ jedinečným spôsobom prezentuje unikátne okamihy historických zásnub a svadby jedného z najvplyvnejších šľachtických rodov Uhorska – Thurzovcov. Návštevníci budú mať možnosť zúčastniť sa tejto významnej udalosti, predstaví sa im dobová móda, svadobné tradície, hudba i tanec a zažijú pravú šľachtickú zábavu, nebudú chýbať šermiari a delostrelecké salvy. Na bohatý program sa môžete tešiť v podaní Spoločnosti Fringia. Atmosféru renesančnej svadby doplní chuť a vôňa vína z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Súčasťou podujatia je koncert súboru Ensemble Thesaurus Musicum v Kaplnke sv. Michala. Súbor sa interpretáciou zameriava na zväčša na komornú vokálnu a inštrumentálnu hudbu 16. – 18. storočia európskej proveniencie. V repertoári súboru sa nachádzajú diela Johna Dowlanda, Claudia Monteverdiho, Girolama Frescobaldiho či Johana Sebastiana Bacha ako aj skladby z územia dnešného Slovenska. Hráči súboru sú hudobníci zaoberajúci a tzv. historicky poučenou interpretáciou. Skladby interpretujú na kópiách originálov historických nástrojov.

Podujatie sa uskutoční 14. júla 2019.

Program na Hlavnom nádvorí

Prebieha v čase od 13.00 do  16:30h. Vstupné na Hlavné nádvorie počas podujatia: 3,00€/ dospelí; 2,00€/študenti, deti nad 6 rokov, dôchodcovia, ZŤP; 1,00€/ deti do 6 rokov. Vstupenky je možné zakúpiť iba v Informačnom centre Oravského hradu v deň podujatia.

Koncert v Kaplnke sv. Michala

Začiatok o 17:00h. Vstupné na podujatie: 5,00€/ dospelí; 2,50€/študenti, deti nad 6 rokov, dôchodcovia, ZŤP; 1,00€/ deti do 6 rokov. Vstupenky je možné zakúpiť iba v Informačnom centre Oravského hradu v deň podujatia.

rezervacie@oravskemuzeum.sk
+421 43 581 61 51
fb.com/oravacastle

OZNAM/ANNOUCEMENT

SK:

Oravský hrad je otvorený pre návštevníkov aj v zimnom období.

Vzhľadom na náročnosť terénu a v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok v zimnom období, doporučujeme návštevníkov bezpečnú a pevnú obuv vhodnú do náročných terénov

(Nedoporučuje sa letná vychádzková obuv, botasky a pod.). . Pre podrobnejšie informácie si môžete prečítať článok TU.

EN:

Orava castle is opened for the visitors also in the winter season.

Because of the difficulty of it’s terrain, and in the case of unfavorable weather conditions, we recomend to the visitors wearing good and fitted shoes for tough terrains

(not recomended – summer sneakers for example.). For more detailed information, visit the article HERE.