Otvorenie hlavnej letnej turistickej sezóny na Oravskej lesnej železnici

Oravský Podzámok, 11.5.2022 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny, otvorí v nedeľu 15.5.2022  hlavnú letnú turistickú sezónu aj na Oravskej lesnej železnici.

„Pre návštevníkov sme pripravili zaujímavý kultúrny program, ktorý začína  o 12:30 hod. v stanici Tanečník. Pod vedením Adriána Malovaníka vystúpi na pódiu ľudová hudobná skupina, v areáli budú remeselníci rezbár, keramikár, včelár a ďalší. V nedeľu bude premávať parná lokomotíva Gontkulák v čase  od 11.00 h. Novinkou tohtoročnej sezóny bude sprístupnenie novej expozície „Gorali včera a dnes“ na Sedle Beskyd, ktorú slávnostne otvoríme 12.júna 2022 na podujatí „Keď odfúkne lokomotíva.“ Oravské múzeum vybudovalo na sedle Beskyd nový objekt na pôvodnom mieste, kde v máji 2020 zhorela úplne do tla pôvodná goralská drevenica. V stanici Tanečník sme vybudovali novú prístupová rampu a toalety, ktoré budú slúžiť pre ľudí so špeciálnymi potrebami. Tešíme sa na každého návštevníka a veríme, že aj tento rok nám návštevníci zachovajú svoju priazeň a mi im na oplátku pripravíme zaujímavé podujatia, aby mohli u nás stráviť príjemné chvíle“ povedala riaditeľka Oravského múzea P. O. Hviezdoslava.

Cestovné lístky na parnú lokomotívu je možné objednať aj on-line na:

Cestovný poriadok

Nedeľa 15.5.2022: