Oravské múzeum v Novom Jičíne

Oravský Podzámok 26. jún 2023   Oravské múzeum, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sa v sobotu 24. 6. 2023 zúčastnilo 9. ročníka  Pivobrania – festivalu zlatého moku v meste Nový Jičín.

Pozvanie na obľúbený festival prijalo 30 mini pivovarov nielen z regiónu, ale aj zo zahraničia z Talianska, Poľska a aj z Belgicka. Pre návštevníkov bol pripravený pestrý sprievodný program v podobe hudobných vystúpení rôzneho žánru, adrenalínových súťaží o zaujímavé ceny a zábavných aktivít pre najmenších.

Mesto Nový Jíčin bolo partnerom Oravského múzea v projekte cezhraničnej spolupráce. Spolupráca s mestom naďalej trvá a spočíva vo vzájomnej propagácii. Múzeum  na námestí prezentovalo svoje dve najnavštevovanejšie expozície – Oravský hrad a Oravskú lesnú železnicu. Tematické postavy neľútostného kata a hradnej krčmárky boli živou pozvánkou na obľúbené nočné prehliadky. Kto mal odvahu, mohol si na vlastnej koži vyskúšať rôzne katovské náčinie, nabrúsiť sekeru, či urobiť fotografiu v klade. Veľký záujem u návštevníkov vzbudil aj 3D film o Oravskom hrade, ktorý si mohli záujemcovia pozrieť cez VR okuliare. Nechýbala ani  ochutnávka tradičných oravských špecialít a súťaž o voľné vstupenky do expozícií Oravského múzea.

Prezentácia Oravského múzea na tomto podujatí priniesla aj veľa zaujímavých kontaktov. Riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková absolvovala niekoľko významných rokovaní s viacerými partnermi z oblasti cestovného ruchu, ktoré pomôžu k zviditeľneniu a spropagovaniu regiónu Oravy v zahraničí.

Galéria fotografií: