„Drakula- upír Nosferatu“-nočná prehliadka.

Oravský Podzámok, 27.8.2020 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo pre návštevníkov Oravského múzea na posledný prázdninový víkend program, ktorým sa uzavrie hlavná letná turistická sezóna na Oravskom hrade.

„Leto na Oravskom hrade vyvrcholí piatkovým večerom 29.8.2020 a o 20.00 hod. začína najžiadanejšie a najviac navštevované nočné podujatie sezóny pod názvom „Drakula – upír Nosferatu“. Podujatie je vypredané a návštevníci sa môžu tešiť na strhujúce vystúpenia brušných tanečníc , šermiarov, na scény plné hrôzy, vtipu, hudby i strašidiel. A prečo Drakula na Oravskom hrade? Grófa Drakulu s Oravský hradom spája prvý nemý čierno-biely horor na svete, ktorý sa natáčal v r. 1922 na Oravskom hrade.“ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.