„Ja sdeliť sa chcem celý svojmu ľudu!“ HVIEZDOSLAV

V roku 2019 si pripomíname 170. výročie narodenia jedného z najväčších slovenských básnikov, Pavla Országha Hviezdoslava.

Výstava návštevníkom približuje Hviezdoslava nielen ako veľkého básnika, ale aj ako človeka. Bližšie predstavuje jeho rodinu, školské časy, advokátsku prácu i vzťahy s rôznymi osobnosťami našej histórie. Textová časť výstavy je doplnená o početné historické fotografie a jeho osobné predmety. Návštevníci majú jedinečnú možnosť vzhliadnuť doposiaľ nevystavované návrhy Hviezdoslavovho pomníka v Dolnom Kubíne, či posmrtnú masku básnika.

Výstava potrvá do 21. júla t.r.  V rámci prehliadky výstavy je možné zorganizovať vyučovaciu hodinu pre organizované skupiny žiakov a študentov.  V prípade záujmu je potrebná rezervácia vopred buď emailom (literarne@oravskemuzeum.sk) alebo telefonicky (043/5864780) v pracovných dňoch.

hviezdoslav vystava
Výstava vo Florinovom dome.
Expozícia Pamätná izba T.H.Florina

Rezervácie prehliadok, informácie