„Ja sdeliť sa chcem celý svojmu ľudu!“ HVIEZDOSLAV

V roku 2019 si pripomíname 170. výročie narodenia jedného z najväčších slovenských básnikov, Pavla Országha Hviezdoslava.

Výstava návštevníkom približuje Hviezdoslava nielen ako veľkého básnika, ale aj ako človeka. Bližšie predstavuje jeho rodinu, školské časy, advokátsku prácu i vzťahy s rôznymi osobnosťami našej histórie. Textová časť výstavy je doplnená o početné historické fotografie a jeho osobné predmety. Návštevníci majú jedinečnú možnosť vzhliadnuť doposiaľ nevystavované návrhy Hviezdoslavovho pomníka v Dolnom Kubíne, či posmrtnú masku básnika.

Výstava potrvá do 21. júla t.r.  V rámci prehliadky výstavy je možné zorganizovať vyučovaciu hodinu pre organizované skupiny žiakov a študentov.  V prípade záujmu je potrebná rezervácia vopred buď emailom (literarne@oravskemuzeum.sk) alebo telefonicky (043/5864780) v pracovných dňoch.

hviezdoslav vystava
Výstava vo Florinovom dome.
Expozícia Pamätná izba T.H.Florina

Rezervácie prehliadok, informácie

Oravský hrad & Oravská lesná železnica

SK: Vážení návštevníci, dovoľujeme si Vás upozorniť, že expozície Oravský hrad v Oravskom Podzámku a Oravská lesná železnica v Oravskej lesnej sú z dôvodu každoročnej plánovanej údržby v mesiaci apríl zatvorené s výnimkou veľkonočných sviatkov.

Tešíme sa na Vašu návštevu počas Thurzových slávností (27.-28.4.2019) na Oravskom hrade a na podujatí Keď odfúkne lokomotíva (12.5.2019) na Oravskej lesnej železnici.

ENG: Dear visitors, we would like to inform you that due to annual scheduled maintenance works, the Orava Castle and Orava Forest Railway will be closed throughout the month of April, except Easter holidays.

We are looking forward to welcoming you back at Orava Castle during the season-opening Thurzo Festival (27 – 28 April 2019) and during the event When The Locomotive Steams (12 May 2019) at Orava Forest Railway.