100. výročie vzniku Oravskej lesnej železnice

V rámci podujatia Nech to para tlačí, ktoré 09. 09. 2018 v priestoroch Oravskej lesnej železnice organizovalo Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava sa uskutočnila vernisáž výstavy 100. výročie Oravskej lesnej železnice.

olz muzeum na kolajniciach vystava

Výstava je umiestnená v nových výstavných priestoroch železničného vozňa, ktorý bol rekonštruovaný v rámci mikroprojektu Európskej únie Múzeum na koľajniciach – objavujeme históriu úzkorozchodných železníc na poľsko-slovenskom pohraničí v rámci Programu INTERREG V-A Poľsko – Slovensko 2014-2020. Návštevníci výstavy sa môžu oboznámiť s históriou a osudmi významného historického a technického diela – Oravskej lesnej železnice, ktorá si v tomto roku 2018 pripomína 100 rokov od svojho vzniku. Storočné dejiny železničky sú prezentované na paneloch, na ktorých sa nachádzajú dobové fotografie, mapy, plány a informačné texty. Súčasťou výstavy je aj malá kolekcia artefaktov z čias stavby oravskej lesnej železnice a komerčnej premávky na nej.

Informácie o výstave

SK: Vážení návštevníci!

V dňoch od 2.3. do 6.3.2020 bude na Oravskom hrade prebiehať filmovanie. Oznamujeme vám, že Oravský hrad bude v týchto dňoch pre verejnosť zatvorený.

Za pochopenie ďakujeme.

EN: Dear Visitors!

From 2.3 to 6.3.2020 will be the Orava castle closed for the public due to the recording of a movie.

Thank you for your understanding.