Vážení návštevníci,
z dôvodu výdatného sneženia a veľmi nizkych teplôt v oblasti Oravskej Lesnej sme museli pristúpiť k bezpečnostným technickým obmedzeniam, kôli ktorým bola Oravská lesná železnica dočasne uzavretá. Vlaky začnú premávať v nedeľu 15. 1. 2017 podľa zimného cestovného poriadku uvedeného na našej internetovej stránke.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vašu návštevu!

 

Dear visitors,

Due to the heavy snowing and very low temperatures at the area of Oravská Lesná there had to be applied a safety technical restrictions. The Oravská lesná forest railway is temporaly closed.
The rains are starting to be departured on Sunday 15th of January 2017 according to winter time schedule that you can find on our website.

Thank you for understading. We are looking forward to your visit!

Oravská lesná železnica v Oravskej Lesnej - stanica Tanečník

Cestovný poriadok

Pokladňa Oravskej lesnej železnice sa otvára o 9:00 h.

Turistické vlaky na Oravskej lesnej železnici odchádzajú na svoju vyhliadkovú jazdu z údolnej stanice Tanečník. Nachádza sa neďaleko obce Oravská Lesná s ktorou je spojená vedľajšou asfaltovou cestou v dĺžke približne 6km. V stanici Tanečník sa nachádza bezplatné parkovisko a zázemie železnice – depo pre lokomotívy a vozne, predaj cestovných lístkov, suvenírov, malé múzeum dokumentujúce život lesnej dráhy, detské ihrisko a voliéra s pávmi.

Po zakúpení lístkov na vlak sa môžete usadiť do motorovej dreziny či panoramatických vozňov, ktoré ťahá motorová lokomotíva. Trať v dĺžke 3 kilometre na vrcholovú stanicu Sedlo Beskyd v nadmorskej výške 935m n. m. vlak prekoná za približne 15 – 20 minút. Tu si urobí prestávku, počas ktorej môžete vystúpiť na vyhliadkovú vežu neďaleko stanice a rozhliadnuť sa na krásnu panorámu oravskej prírody. Otvorená je pre Vás aj nová goralská drevenica, ktorá približuje kultúru Goralov na Orave. Po prehliadke nasleduje jazda späť do údolia. Celá trasa aj s pobytom na stanici Sedlo Beskyd trvá približne 1h a 10 minút. 

 

 

Pondelok - Nedeľa9:30 h 11:00 h13:00 h14:30 h15:45 h

Sobota, Nedeľa, sviatok9:30 h11:00 h13:00 h14:30 h15:45 h17:00 h
Pondelok - Piatok9:30 h11:00 h13:00 h14:30 h15:45 h

 


Doplňujúce informácie:

 

Pri menšom počte návštevníkov premáva motorová drezina s kapacitou 11 miest, ak je cestujúcich viac k dispozícii sú otvorené alebo kryté vozne ťahané motorovou lokomotívou s kapacitou maximálne 100 pasažierov. Pri väčších skupinách je vhodné zarezervovať si jazdu vopred.

 

Počas chladného počasia alebo za dažďa, si prosím, pre Vaše pohodlie oblečte vhodný odev.

 

Bližšie informácie o prevádzke môžete získať na čísle 0905 500 646 alebo 043/5524891.

 

                                                                                                                                                               

 

                                                                                                                                                                   Tešíme sa na Vašu návštevu.


mapa_oravaolž.jpg